TRT Trabzon Canlı Dinle

TRT Trabzon, her gün belirli saatler arasında bölgesel yayın yaparak Karadeniz'in esintisini tüm Türkiye'ye dağıtan devlet radyo istasyonudur. Karadeniz'in kemençesi, tulumu, ve daha birçok enstrümanıyla birlikte tüm güzelliği, yeşili ve mavisiyle karşımıza bu stüdyolardan çıkmaktadır. 

Günümüzde sanayileşme ve teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesinden dolayı, yeşile hasret kalan çoğu insanın gönlünde bu şekilde taht kurmuştur Karadeniz. Kendinizi ya yeşilin içinde, ya da hırçın, bazen de durgun bir Karadeniz mavisiyle bulmanız işten bile değildir. Böyle doğayla iç içe olan bir ortamın müzikleri de doğayla karışık dinleyicinin karşısına çıkmaktadır. Bir yandan denizden gelen esinti, diğer yandan yağmurlu ve yeşil içeren havasıyla insana adeta yaşama sevinci aşılar Karadeniz doğası. Haraketli müzikleriyle bunu oldukça güzel bir şekilde yaşatır insanına ve dinleyenine. Kimi zaman kendinizi bir yaylada bulursunuz türküyle, kimi zaman karadeniz kenarında dalgalara bakarken. Bu topraklarda oluşmuş ve Türk insanına armağan edilen türküleri de işte böyle güzel ve özel olur Karadeniz'in.

Karadenizle ilgili aradığınız herşeyi bulabileceğiniz bu stüdyolarda, TRT radyolarıyla yaptıkları ortak yayınlarıyla da haber gündeminden, diğer halk türküleri, yöresel türkülerden, hava durumu ve spor programlarından mahrum kalmazsınız. TRT Trabzon dinlemek için Karadeniz bölgesinde olmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden www.radyodinlen.com adresimizi ziyaret ederek bu radyoya bağlanmak için bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Karadeniz'in güzel türküleri, havası, suyu, oraya dair ne varsa bulabileceğiniz bu radyoda Karadeniz bölgesine hiç gitmemiş olsanız dahi bir özlem duymanız oldukça doğaldır. Çünkü dinleyici bu doğal güzelliklere ve bu doğal güzelliklerden doğan türkülere, ritime ve sözlere farkında olmadan mutlulukla ve güzellikle bağlanır.

İLLERE GÖRE RADYOLAR