TRT Radyo İzmir Canlı Dinle

TRT Radyo İzmir, 99.1 frekansından, TRT'nin İzmir stüdyolarından gerçekleştirilen programlarla insanlara radyo keyfi yaşatan bir Devlet radyo istasyonudur. Bazı yayınları TRT Fm'le birlikte ortak yayın olarak yayınlasa da çoğu yayınları İzmir merkezli olmaktadır. Trt'nin zamanla radyo sayısını artırması ve yöresel radyoları bünyesinde oluşturup yayın hayatına başlatmasından sonra ortaya çıkmış güzide radyolardan birisidir TRT Radyo İzmir. Öncelikle İzmir ve çevresinden dinlenebilen, burada yaşayan bireylere hitap eden radyo zamanla Türkiye genelinde dinlenir hale gelmiştir. Ağırlıklı olarak İzmir'i anlatan, İzmir'deki yaşamın değişimi ve güzelliklerini ara zamanlarda usta sunucularıyla dinleyicisine sunan radyo, kimi zaman arşivlerinden çıkardığı müzik eserlerini, programları yayına geçirir. Bazen dinleyiciyle söyleşi gibi düzenledikleri programlarla karşıklı sohbet eder gibi süren programları da bünyesinde barındırır.

Yayına geçirdiği eserler TRT arşivinde buluna ve yöreye uyan eserleri oluşturmaktadır çoğu zaman. Bunun dışında kalan vakitlerde usta sunucuların güzel sohbeti, Ege Bölgesi ve İzmir'in tanıtıldığı programlar, İzmir'in izmir dışında olanlar için sunmuş olduğu bilgilerle dolu, oldukça canlı bir içeriğe sahiptir. Haftanın 7 günü 24 saat süren yayınlarında süreklilik oldukça göze çarpmaktadır. Gece yayınları, çoğu insan uyanırken sundukları Günaydın programları, insanların yoğun iş temposuna girerken sterslerini azaltmalarına, güzel vakit geçirmelerine imkan sağlamaktadır. Kimi zaman Kordon'u, ordaki yaşamın canlılığını gözler önüne seren sunumları, kimi zaman da sabah sakinliğinin insanlara sunduğu o huzurda kahvenizi yudumlarken kulağınıza gelen güzel sanat eserleri. Tüm bu imkanları sadece bu radyoda bulabilirsiniz. Sizlere İzmir'i bu kadar güzel tanıtan, anlatan bir başka radyo programı ve radyo yoktur. İzmir'e dair ne varsa bu radyoda mevcuttur. İzmir'in tarihi, gezilip görülecek yerleri, yöresel müzikleri gibi birçok faktörü tek çatı altında toplayarak hem eğlenceli, hem zevkli bir sunumla harmanlamıştır TRT Radyo İzmir. 

Arşivlerden çıkarılan eserler ve programlarla, geçmişe yolculuk yapmanız işten bile değildir. Zamanında TRT stüdyolarında oluşturulan programlar, misafir edilen sanatçılar ve daha nice program çeşidinin kayıtları. Arşivlerden çıkan bu programlarla hem duygulanıp hem de şaşırmanızı aynı anda yaşayabilirsiniz. Çünkü arşiv programlarının tekrar TRT stüdyolarıyla buluştuğu o programlarda görülecek tablo, TRT'nin asla geriye gitmediği, kendini yenileyen yapısının bile, kendilerine edinmiş oldukları ilke ve yollarda aynı şekilde yürüdüklerini gösterir. Bu da TRT'nn neden hep en çok dinlenen radyolar arasına girdiği, neden programlarının bu kadar kaliteli olduğunu gözler önüne sermektedir. Çünkü devlet bünyesindeki TRT radyoları, tüm gücünü Türk Halkı'ndan ve devletten almaktadır. Bu sayede her yaptıkları hareket ve programlarına dahil ettikleri ne varsa, kaliteli bir seçim ve sunumun eseridir. Bunu inkar edecek tek bir kişi dahi bulamazsınız. Müziğin evrenselliği, profesyonellikle ve Türk kültürüyle birleştiği vakit ortaya vazgeçilemez eserler, sunumlar, kendisine hayran bırakan saatler bırakır. Gün içerisine dahil edilen programlardan birisi de sağlık programlarıdır. Bir bireyin bu programları takip etmesi için illa ki hasta olmasına gerek yoktur. Hayat kalitesini artırmak için bile bu programlardan faydalanmayı seçebilir müzikseverler. 

Tüm bu imkanlara ulaşmak için İzmir'de yaşamanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden de, www.radyodinlen.com adresimizi TRT Radyo İzmir stüdyolarından gelen sese, ahenge ulaşmak için tercih edebilirsiniz. Hem izmir'i tanımak, hem kaliteli vakit geçirmek, güzel ve özel müzik eserlerine ulaşmak için, üstelik bunları TRT kalitesiyle hayatınıza dahil etmek için yapmanız gerek işte bu kadar kolay ve basittir.  

İLLERE GÖRE RADYOLAR