TRT Radyo Ankara Canlı Dinle

TRT Radyo Ankara, 105.6 frekansından Ankara stüdyolarından yayınlarını gerçekleştiren bir Devlet radyo istasyonudur. Programlarında çoğu zaman Türk Halk müziği, Türk Sanat müziği gibi Türk halkından çıkan eserlere yer verilmektedir. Yayın akışının bir kısmını TRT FM ile ortak yayın olarak gerçekleştirirken diğer kısmını ise Ankara'nin gündemine ayırmaktadır. Ankara adına eski, güncel ve gelişen ne varsa bu radyoda bulabilirsiniz. Ankara gündeminin nabzını her koşulda tutan radyo, dinleyicilerine Ankara hakkında da oldukça güvenilir bilgiler sunmaktadır. 

Diğer yandan sunmuş oldukları müzik eserleri de oldukça güzeldir. Çünkü Halktan gelen bu eserler yine devlet eliyle halka sunulmaktadır. Bu sayede kendisini seven ve dinleyen sayısı oldukça fazladır. Yöresel müzikler, ağıtlar, türküler ve daha birçok çeşit eserle insanların yüreklerine dokunmayı bilir TRT Radyo Ankara. Bazen bu eserlerde kendinizden bir parça bulur, bazen hüzünlenir, bazen sevinirsiniz eserle birlikte. Ortak duyguları beraber yaşar dinleyici aynı frekansı dinleyenlerle birlikte. Son teknoloji, güçlü ve deneyimli kadro, usta sunucuların elinde yoğrulup sunulan eserler tüm gönülleri her daim fethetmiştir. 

Her ne kadar programlarının bir kısmını Ankara gündemine, olanlar hakkında bilgi vermek, söyleşi yapmak, Ankara'yı tanıtmak için ayırmış olsa da, Türkiye'nin her yerinden dinleyicisi oldukça fazladır TRT Radyo Ankara'nın. İnternet üzerinden, www.radyodinlen.com adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz TRT Radyo Ankara'ya. Hiçbir ticari amaç gütmeden, Türk insanına hizmet etmeyi hedeflemiş TRT radyoları bunun hakkını sonuna kadar vermektedir. Kendinizden bir parçayı mutlaka bu frekanslarda bulabilirsiniz. Bize ait olan ne varsa Trt radyolarında mevcuttur. Sunum yönünden ise oldukça sade ve temiz bir türkçeyle hitap eder bu radyo bizlere. Aslında radyoyu dinlerken kendi konuşmalarımızda yaptığımız yanlışları da oldukça kolay ve şaşırarak görebiliriz. Bir kısım insanların bizim yüzümüze vurduğu konuşma hatalarını burada güzel bir üslup kullanarak, doğrusunu bize göstererek güzel bir öğretim yolunu da kullanmış olurlar böylelikle. Kendimize ayırdığımız vakitlerde, iş hayatının içerisinde elverdiğince, yolculuk yaparken dikkatinizi dağıtmayacak kadar dinlediğiniz her vakitte, hem güzel vakit geçirip, hem öğrenmenin tadını çıkaracak şekilde bireylere oldukça güzel bir arkadaşlık yapmaktadır TRT Radyo Ankara.

İLLERE GÖRE RADYOLAR