TRT Radyo 4 Canlı Dinle

TRT Radyo 4, 103.7 frekansıyla Ankara stüdyolarından 1964 yılından bu yana yayın yapan bir devlet radyosudur. Prograları içerisinde yer verdiği müzik çeşitleri, Türk halk müziği ve Türk sanat müziğidir. Türk halkı için oldukça büyük bir öneme sahip bu müzik çeşitlerinin tüm eserlerini oldukça rahat bir şekilde bu frekanslardan duyabilirsiniz.

Türk halk müziği ve Türk sanat müziği, türk insanı için ayrı bir önem gösterir. Çünkü bu daldaki eserler bu topraklarda yavaş yavaş yoğurulup, sözleri ve müziğiyle oldukça özen gösterilmiş, yaşanmışlıkları içeren eserlerdir. Hayat dersi çıkarılmış olaylar üzerine yazılmış anlam yüklü eserlerdir. Açığa çıkarmadığımız duyguları halk müziği ve sanat müziğiyle coşkun akan sel gibi dökebiliriz mısralara, kelimelere. İşte bu yüzden her daim önemli ve değerlidir Türk halkı için. Sanat müziğin tüm arşiv müzikleri, Zeki Müren gibi sanat güneşinin trt yayınları, kubilay dökmetaş gibi türk halk müziği sanatçısının şarkılarını canlı olarak dinleyebilirsiniz. Aşık veysel'den türküleri, zeki müren'den, onun gibi bir sanat güneşinden sanat müziği eserlerini rahatlıkla dinleyebilirsiniz. 

Söyledikleri eserleri o kadar içten ve yürekten bir şekilde şarkıya nakşederler ki, sanki o an türküde, sanat müziği eserinde yaşar gibi hissedersiniz kendinizi. Arşivlerden, değerli dinleyenleri için, müzikseverlerin hayallerini gerçekleştirmek ve herkese hiçbir karşılık beklemeden güzel bir hizmet vermek için en nadide eserleri frekanslarından herkesin hizmeti için sunar radyo. Kimi zaman kendinizi istanbul'da sahil kenarında dolaşırken bulursunuz, kimi zaman anadolunun ücra bir köyünde ektiğiniz arpayı biçerken... İşte bu kadar etkileyicidir eserler ve sunumları da bir o kadar canlandırır zihnimizde eserleri. Günümüz çağının yoğun temposunda böylelikle kendinizi stresten uzak, güzel hayallere kaptırabilme, o duygu yoğunluğunu yaşayabilme fırsatını elde etmiş olursunuz. Arka planda TRT Radyo 4 frekanslarından gelen o güzel eserler, benliğinizi hoş bir şekilde sarar, yaşadığınız ve şarkıyla özleştirdiğiniz o güzel duyguların ortaya çıkmasına yardımcı olur. 

Programları saydığımız onca değerli programla sınırlı kalmaz, aynı zamanda dinleyicinin gündemden kopmadan bu güzel duyguları yaşayabilmesi için haber programları, spor gündemi ve hava durumu gibi çeşitli yayınları da içerir. Çünkü günümüzdeki gelişim ve değişim hızı bir bireyin kendi başına yetişebileceği hızdan oldukça fazladır. En doğru, tarafsız, kaliteli haber programları, hava durumları nasıl önlem almanız gerektiğini, spor programları ise sizleri sporla heyecanlandıracak şekildedir. Tabi diğer yandan yayınlamış olduğu eserleri, bazen canlı olarak söyleyen kişiyi canlı yayına davet edip, çıplak sesinden dinleme imkanını da sunar dinleyiciye. Yaptıkları söyleşiler, eserlerin nasıl ortaya çıktığı gibi birçok faktörü ilk ağızdan duyma mutluluğunu sonuna kadar hissedebilirsiniz. Tüm bu saydığımız hizmetleri ise sadece karasal radyo yayınlarıyla değil, internet üzerinden de oldukça kolay bir şekilde, radyo yayını canlı olarak 7 gün 24 saat dinleyebilirsiniz. Bunun için, www.radyodinlen.com adresimiz üzerinden radyoya ulaşmayı bir seçenek olara düşünebilirsiniz. Türk halk müziği ve Türk sanat müziğinin o büyülü ve hoş dünyasına bu frekanslardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 


 

 

İLLERE GÖRE RADYOLAR