TRT Erzurum Canlı Dinle

TRT Erzurum, 102.6 frekansıyla Erzurum ve çevre illerinden dinlenebilen, 1960 yılından bu yana yayın yapan bir devlet radyosudur. Yayın akışının bir kısmını bölgesel olarak tanıtım, bilgi verme ve o bölgedeki insanların tüm ihtiyaçları adına programlara ayırmaktadır. Geriye kalan kısmı ise trt radyolarıyla ortak yayına ayırmaktadır. 

TRT, kurulduğu günden başlamak üzere yayın tarihi boyunca sürekli gelişmiş, hayatın her alanında uç noktalara ulaşarak adeta insanlara bir rehber olma özelliğini yerine getirmiştir. Bu hedeflerine sürekli ulaşmaya devam etmektedir. Türk insanı için ister yurt içi, ister yurt dışı, her koşulda yanında olmanın, faydalı olmanın ve müzikle birlikte beraber eğlenmenin yollarını büyük bir özveri ve azimle göstermektedir. Hayat yolculuğunun hangi kısmında olursanız olun, mutlaka kendinizden bir parçayı bu radyo frekanslarında bulabilirsiniz. 7'den 70'e hemen her bireyin kendi hayatıyla alaklı parçaları bulması oldukça kolaydır. Çünkü trt radyoları, uzman kadrosu, tahmin edeceğinizden daha büyük arşivleriyle kişileri büyülemeye ve onlara müzik alanı ve hayatın diğer alanlarıyla alakalı büyülü bir dünyaya davet etmektedir. 

Bölgesel yayınlarında, bölgenin sahip olduğu yöresel kültür, tarihi mekanlar ve özellikler gibi birçok alanda tanıtımları yapmaktadır. Bunu kimi zaman deneyimli, tecrübeli ve saf ve temiz bir şekilde türkçeyi kullanan sunucularıyla yapar, kimi zaman da konunun uzmanı kişileri stüdyolarına konuk ederek, ilk ağızdan bu bilgileri vermenin faydalı olduğunu düşünerek bu şekilde devam ettirir. İşte bu yüzden hiçbir zaman pişman olmadan bu radyoyu dinleyebilirsiniz. Müzik akışı ise şimdiye kadar hayatta iz bırakmış eserleri dinleyiciyle buluşturur. Bunu bazen eseri yazan kişinin ilk ses kayıtlarıyla, ya da sanatçıyı davet ederek o güzel ve insanı kendine hayran eden, hiçbir perdeleme yapılmayan çıplak sesleriyle dinlemesine izin verir müzikseverlerin. Bu da dinleyici açısından oldukça güzel bir imkan ve fırsattır. Çağımızda teknolojinin hızlı gelişmesi ve eserler üzerinde oynanması sebebiyle, her sanatçı asıl sesiyle dinleyicinin karşısına çıkmaz. Trt radyoları, tüm bunları elinin tersiyle itmek yerine müzik ziyafetini sunarken, teknolojiyi daha çok kişiye ulaşmak için kullanır. 

Programları arasında sadece sanat eserleri olan müzik eserlerinin yanında, bilgi verici, gündemin nabzını tutan haber programları, bireylerin bulunduğu bölgeyle alakalı hava durumları ve spor tutkunları için spor programlarıyla insanların gündemi kolayca takip edebileceği bir platform oluşturmuş olmaktadır. Sadce radyo frekanslarıyla değil, internet üzerinden de, www.radyodinlen.com adresimiz üzerinden de TRT Erzurum radyosunun yayınlarını 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde canlı olarak takip edebilir, bu güzel esintiyle hayatınıza renk ve neşe katabilirsiniz.  

İLLERE GÖRE RADYOLAR