Radyo Çukurova Canlı Dinle

Radyo Çukurova, 100.7 frekansından 1995 yılından bu yana Adana merkezli yayınlarına başlamış bir radyo istasyonudur. Yayın tarihine başladığı günden bu yana radyoyu dinlemek isteyenlerın sayısı oldukça güzel bir şekilde artış göstermiştir. Program içeriklerinde ağırlıklı olarak türkü, yöresel müzikler ve özgün müzik vardır. 

Türk halk müziği, türk insanı için önemlidir. Şimdiye kadar türk insanları, büyüklerinin hayat tecrübesi ve yaşanmışlık ürünü olan bu eserleri severek ve isteyerek dinlemektedir. Kimi zaman hüznü, kimi zaman sevinci, hasreti, neşeyi içinde barındırır. Bu toprakların nasıl değerlere sahip olduğunu türkülere bakarak rahatlıkla görebilirsiniz. İşte bu tecrübe, yaşanmışlık ve deneyimlerin, kalpten çıkıp şekillenmesi, müzik enstrümanlarıyla da süslenmesi, ortaya bir şaheser çıkarmaktadır. Genç, yaşlı herkes için değeri burdan gelmektedir. Dinleyen herkesin kendinden bir parça bulacağı bu türküler, radyo çukurova frekanslarından çıkarak kulaklarınızın pasını silmektedir. Bununla birlikte hemen hemen tüm müzik türlerinden örnekleri bu radyoda bulabilirsiniz. Gün içerisine yayılmış programları, çeşitliliği itibariyle de yayınları sürekli canlı tutmaktadır. Dinleyiciler için kaçırılmaması gerek bu fırsatlar, hiçbir karşılık beklemeden radyolardan, bilgisayardan ya da telefondan yankılanmaktadır. Gündemin nabzını tutan haber programları, spor gündemi ve hava durumu gibi içeriklerse bireylerin, müzikseverlerin gündelik yaşamdan kopmadan müzik ziyafeti çekmesini sağlamaktadır. 

İnternet üzerinden de ulaşılabilir olan Radyo Çukurova'ya, www.radyodinlen.com adresimiz üzerinden de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle müziğin ritmini yakalayabilir, türkülerle duygularınızı doyasıya yaşayabilirsiniz. Diğer yandan gündelik yaşamdan kopmadan istediğiniz bilgilere doğru ve tarafsız bir şekilde ulaşabilirsiniz.    

İLLERE GÖRE RADYOLAR