Radyo Alaturka Canlı Dinle

Radyo Alaturka, 91.0 frekansından İstanbul merkezli olmak üzere yayınlarına başlamış bir radyo istasyonudur. Başladığı günlerde Türk Sanat Müziği ile bulunduğu radyo frekansından dinleyicilerine ulaşmaya başlamıştır. Zamanla içeriğindeki müzik çeşidini ve eserini kayda değer bir şekilde artırmıştır. 

Türk Sanat Müziği, Türk insanının hayatına girdiği günden beri tüm gönüllere hitap eder. Çünkü müziğin tınısı,melodilerin birbiriyle dans eder şekilde kulaklara, oradan gönüllere inmesi hiç de zor olmamıştır. Bireylerin sahip olduğu müzik zevki yıllar geçtikçe değişmiş olsa da Türk Sanat Müziği eserleri kendisini ortaya çıkaran usta kalemlerde öyle bir şekillenmiştir ki, hangi çağda olursa olsun sevilecek düzeydedir. Kimi zaman hüznü, kimi zaman sevinci, kimi zaman insanın içinde bulunduğu karmaşık duygulara oldukça iyi bir tercüman olmaktadır. Genellikle orta yaşta bulunan insanların sevdiği müzik olarak bilinen bu müzik eserleri, gençlerden de oldukça çok ilgi görmektedir. Zeki Müren gib sanat güneşi sanatçımızın ve diğer saygı duyulan tüm sanatçıların eserleri kişi ayırt etmeden herkese hitap eder. Diğer müzik çeşitlerinden kendisini ayıran Türk Sanat müziğinin en önemli özelliği müziğin evrenselliği ve kucaklayışını tümüyle benimsemesidir. 
 
Radyo Alaturka sunmuş olduğu müzik eserlerinde, çeşit olarak sadece Türk Sanat Müziği değil, artık hemen hemen her dalda esere yer vermektedir. Bunun en açık sebebi, dinleyicilerine, müzikseverlerine daha çok hitap etmek, onların isteklerine duymuş olduğu saygıyı olabildiğince çok göstermek içindir. Program içerikleri o kadar çeşitlidir ki, dinlediğiniz vakit sizler de buna çok şaşıracaksınız. Bazen Türk Sanat Müziği'nin duygusal yönüyle kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Bazen istek şarkıların frekanslara verildiği zamanlarda herkesin ne kadar da farklı zevklere sahip olduklarını göreceksiniz. Haber programlarıyla gündemden kopmayacak, nostaji içeren eski şarkılarla kendinizde güzel esintiler hissedebileceksiniz. Tüm bu imkanları ve daha birçok program çeşidiyle Radyo Alaturka frekanslarında kendinizi sabitlemek için başka bir nedeniniz olmadığını sevinçle göreceksiniz.

Radyo frekansıyla dinleyicilerine ulaşan, müzikseverlere hitap eden Radyo Alaturka, teknolojiye de ayak uydurmuştur. İnternet bağlantısı elde ettiğiniz her noktadan da artık bu radyoya ulaşmanız oldukça basittir. Radyo Alaturka dinlemek için, www.radyodinlen.com adresimizi seçebilir, hızlıca bağlanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Çünkü bu radyoya o anda ulaşma isteğinizi anında pekiştirme gereği duyabilirsiniz. Sizlere bu imkanı sunmaktan dolayı sevinç duyarız. Eğer sizler de Radyo Alaturka ekibinin sizlere tüm müzik çeşitleriyle hitap etmesini istiyorsanız, bu kaliteli sunumla vaktinizi mutlu ve güzel geçirmek istiyorsanız, dediğimiz yolu izlemeniz oldukça yeterli olacaktır. Radyo Alaturka, sizleri tüm yönüyle saracak, kendinizi asla yalnız hissetmeyecek, tüm duygularınıza tercümanı bu radyoda bulabileceksiniz. 

 

 

 

İLLERE GÖRE RADYOLAR